Jedziesz sobie przez dzicz i nagle psuje Ci się samochód. Na szczęście masz ze sobą, zupełnie przypadkiem, cały niezbędnik małego mistrza sztuki przetrwania. Tak mniej więcej rozpoczyna się gra Survive -Wilderness survival. 

Gra stworzona została przez fina Juuso Hietalahti w 2016 roku i jest dostępna za free w Google Play. Zapowiedziana jest także wersja na IOS. Aplikacja ciągle jest rozwijana i co rusz pojawiają się nowe update`y.

Sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się być prosta: musimy wydostać się z dziczy. Jednak jesteśmy podporządkowani tym czterem, cholernym paskom stanu. Jest to temperatura ciała, nawodnienie, głód oraz wytrzymałość. Wszystkie te czynniki redukują się, gdy podejmujemy jakieś czynności, a uzupełniają się, gdy wykonujemy pewne konkretne działania np. jemy, pijemy etc. Aby się ogrzać, musimy rozpalić ogień. Aby wypocząć, musimy spać. Jeżeli którykolwiek z czynników zredukuje się do zera, zaczynają się kłopoty. Każda czynność zajmuje nam coraz dłużej, więc odzyskanie balansu jest trudniejsze.

Każda z lokacji ma nam do zaoferowania jakieś rzeczy. Prawie zawsze możemy pójść poszukać drewna lub jagód. Gdy jest jezioro lub rzeka, możemy nabrać wody (brudnej, trzeba ją przegotować). Zawsze możemy też rozbić obóz, wybudować szałas i miejsce do spania oraz worek na deszczówkę (o ile mamy worek). Możemy też rozpalić ogień, przegotować wodę, ogrzać się, usmażyć rybę (albo uwędzić) i tak dalej…  Jak w życiu. Możemy też polować, zastawiać sidła, tworzyć przedmioty z innych przedmiotów np. wędkę z patyka, sznurka i haczyka.

Nie da się ukryć, że gra jest trudna. A nawet cholernie trudna. Pomimo kilku prób nie udało mi się przeżyć więcej, niż 6-7 dni. Nie mówiąc o wydostaniu się z dziczy.

Ubaw po pachy!

fot.pixabay.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s